Miliony na produkcję elektrycznych samochodów

W Kutnie będą produkowane samochody elektryczne. Wszystko dzięki gigantycznemu dofinansowaniu, które otrzymała Fabryka Samochodów Osobowych SYRENA w Kutnie. Na realizację innowacyjnego projektu udało się pozyskać aż 6,5 mln zł dotacji. Tych funduszy nie udałoby się pozyskać gdyby nie współpraca spółki z Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego.

Jak informuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, zakończona została już ocena merytoryczna projektów złożonych w ramach Programu sektorowego INNOMOTO (konkurs 6/1.2/2016/POIR), finansowanego ze środków Działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” POIR 2014-2020.

Fabryka Samochodów Osobowych SYRENA będzie pracować nad projektem "Opracowanie nowego modelu samochodu osobowego w wersji elektrycznej w oparciu o nowatorską hybrydową konstrukcję nośną stanowiącą wynik prac B+R". Całkowita wartość projektu wyniesie niecałe 12,5 mln zł. Dofinansowanie ze skarbu państwa wyniesie nieco ponad 6,5 mln zł.

W ramach I konkursu wpłynęło 87 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 413 373 591,46 zł. Do pierwszego etapu oceny merytorycznej zostały przekazane 84 wnioski, natomiast do drugiego etapu (ocena panelowa) przekazano 54 wnioski.

W wyniku przeprowadzonej oceny merytorycznej 47 projektów zostało ocenionych pozytywnie i zakwalifikowanych do dofinansowania. Łączna kwota dofinansowania projektów wybranych do dofinansowania wynosi 238 231 014,42.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


23 komentarze

Temat ID: 51050

Sami fachowcy, a nawet czytać ze zrozumieniem, nie potrafią. To nie jest kasa na uruchomienie produkcji seryjnej, a na projekt dofinansowany przez organizacje rządową w ramach badań. Samochody z poprzedniego projektu istnieją i mają kutnowskie blachy, więc zanim komuś się coś zarzuci to trzeba wiedzieć czy to prawda, a nie rzucać gó...wna na wiatrak i chlapać wszystko.


Temat ID: 51050
  • by ~a
  • 695 dni temu

a gdzie są syrenki na która była poprzednia dotacja ????? widzę że historia zatacza koło zwykłe kręcenie lodów


Temat ID: 51050
  • by ~v
  • 695 dni temu

kiedyś już pisałem bodajże na temat syrenki i teraz to powtórzę żeby zrobić,zaprojektować,zbudować takie cudo to potrzeba człowieka z pasją,wizjonera a nie kilku prezesików którzy myślą tylko o zysku tak się nie da tak że podzielam zdanie tych którzy piszą o skoku na kasę


Temat ID: 51050

"A ja uważam ze fajnie jak by wróciły polskie samochody do łask fiat 125 p polonez to były naprawdę fajne samochody i jak by je jeszcze modernizowali za przystępna cenę by znalazły zwolenników a co do wysmiewaczy polskich aut "kto to kupi itd" to ja osobiście zastanowiłbym się czy kupić 3 letniego poloneza czy zagraniczne auto diesla po przebiegu 250 000 tys a kupić to nie sztuka sztuka jest utrzymać" To czemu Niemieckie samochody i nie tylko nadal latają po pl i mają po 15 po 20 lat przebieg kręcony i nadal śmigają? fakt są czasami trumny ale i tak dożyły a gdzie te twoje polonezy z lat 90? albo fiaty? bardzo malutko a czemu ? bo nie wytrzymały presji czasu.Nie jestem fanem niemieckiej motoryzacji ale jednak coś w tym jest ze te auta się nadal trzymają a poldki i fiaty już dawno poszły na żyletki.


Temat ID: 51050

6mln to w branży motoryzacyjnej śmieszne pieniądze mo na projekt tylko starczy


Temat ID: 51050

Zawsze jest tak, że ci co wszystkich podejrzewają o kradzieże sami chętnie by ukradli gdyby mieli szansę, ponieważ najczęściej innych mierzymy własną miarą.


Temat ID: 51050

tylko żeby się jeszcze znalazła osoba której się jeszcze coś chce co ten projekt poprowadzi do realizacji i wtedy niech sobie te pieniądze rozkradają


Temat ID: 51050

A ja uważam ze fajnie jak by wróciły polskie samochody do łask fiat 125 p polonez to były naprawdę fajne samochody i jak by je jeszcze modernizowali za przystępna cenę by znalazły zwolenników a co do wysmiewaczy polskich aut "kto to kupi itd" to ja osobiście zastanowiłbym się czy kupić 3 letniego poloneza czy zagraniczne auto diesla po przebiegu 250 000 tys a kupić to nie sztuka sztuka jest utrzymać


Temat ID: 51050

A dlaczego nie piszecie nic o akcjonariuszach tej spółki?... p.s.sorry sprawdzę w KRS


Temat ID: 51050

Zyczę powodzenia może się uda coś zrobić,patrząc jednak z innej strony to epoka kamienia łupanego już minęła.


Temat ID: 51050

6,5 A 6 NAKRADŁY :odbijacz:


Temat ID: 51050

Pieniądze zapewne wyrzucone w błoto


Temat ID: 51050

Zabudować stary wózek akumulatorowy dyktą(blacha)i kontrakt zrealizowany.TVN ogłosi sukces i będzie cacy.


Temat ID: 51050

Pozyskali grube miliony na syrenkę i co ? Jakoś produkcja seryjna nie ruszyła , teraz pociągną następne ładnych pare baniek po to aby zrobić kilka prototypów i na tym koniec , ale co się obłowią i to to ich . A PRZECIEŻ TO NASZE PIENIĄDZE Z NASZYCH PODATKÓW !!!


Temat ID: 51050

:wow::wow::wow:


Temat ID: 51050

A gdzie poprzednie dzieło AMZ. Jedyna syrenka jaką od nich widać to ta w TVN TURBO. Miała ruszyć seryjna produkcja, a pewnie tylko chodziło o wyciągnięcie grubej kasy dla prezesów. Pewnie i tutaj też tylko o położenie łapy na kasę chodzi.


Temat ID: 51050

[quote=~ŁOSKO]zapewne lepsze by były produkowane TACZKI[/quote] wow.. jak sądzę odezwał się znawca. A tak poważnie to bardzo dobrze, że firma się rozwija.


Temat ID: 51050

zapewne lepsze by były produkowane TACZKI


Temat ID: 51050

Strata pieniędzy. Nikt nie kupi tych samochodów.


Temat ID: 51050

gimbie? Co to k.urwamac gimbie??:boks::boks:


Temat ID: 51050

[quote=~Bartek]ide srac!:odbijacz:[*][/quote] to uwazaj bo wątrobe wysrasz , bo możg to chyba juz co? gimbie


Temat ID: 51050

Kupe?


Temat ID: 51050

Cha cha cha! A nie lepiej budować silniki do helikopterów szalonego Antoniego...


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*