65 osób traci pracę. Były Kraj w likwidacji

W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta prezydent, Zbigniew Burzyński przekazał informację, że trwa wygaszanie byłych zakładów „Kraj”. Obecnie zakłady należą do spółki Unia Grudziądz.

fot. Temat zwolnień w dawnych zakładach "Kraj" poruszany był podczas wczorajszej sesji.

- W grudniu odbyło się spotkanie z pracownikami Unii Grudziądz. Chciałbym poznać szczegóły tego spotkania – mówił radny Paweł Markiewicz.

- Okazało się, że zakład jest całkowicie likwidowany. 65 osób otrzymało wypowiedzenia i propozycję pracy w Grudziądzu. Jak sami wiecie, to dla tych ludzi mało realne. Zdaje się, że tylko kadra kierownicza się tam przenosi – mówił prezydent Burzyński.

Do końca grudnia z zakładu odejdą ostatni pracownicy. Zgłosili się do prezydenta, ponieważ nikt nie poinformował ich, czy dostaną odprawy i czy zwolnienie ich z zakładu opiera się na zasadzie zwolnień grupowych.

- Dzwoniłem do Powiatowego Urzędu Pracy, do Państwowej Inspekcji Pracy, nikt nie potrafił udzielić mi informacji. Możliwe, że jeśli w byłym Kraju były zwolnienia grupowe, to zostały zgłoszone do PUP w Grudziądzu – mówił Zbigniew Burzyński.

Teren, na którym znajdują się budynki wygaszanego zakładu został już wystawiony na sprzedaż. Cena to ponad 15 mln. zł.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


57 komentarzy

Temat ID: 50054

Pamięci naszego pobratymca Bogdana Smolenia to pisanie poświęcam. Nie spoczniemy!!! ~the red i ~Forsycja. Spokojnie! Spokojnie! Nie od razu ~the red, nie od razu. Nie dokazuj ~Forsycja, nie dokazuj. Nie oddamy Chinom Związku Sowieckiego. Nie zdradzimy naszych braci z Kraju Rad. Zdrastwuj Wania, jakby przyszło co do czego. My czuwamy, Wy możecie smacznie spać. Tak się kiedyś śpiewało. Dzisiaj największym mocarstwem świata są Chiny. Amerykanów maja w kieszeni, ruskich pod butem, a cały świat w czterech literach. Największą chorobą cywilizacji ludzkiej jest wyzysk człowieka przez człowieka. Największą trucizną człowieka jest mamona. Zapałki w rękach dziecka, to pożar. Mamona w rękach durni, celebrytów i awanturników to chciejstwo, pycha i upadek. Prawdziwa cnota – krytyk się nie boi. Dziś prawdziwych chrześcijan w Polsce już nie ma. Rydzyk (alleluja i do przodu), Owsiak (róbta co chceta), Wałęsa (nie chcem, ale muszem) i ~the red (troll nad trollami), to nie chrześcijanie, tylko celebryci, durnie i awanturnicy. Katolicy, komuniści, rasiści, egoiści i idioci to też nie chrześcijanie. Jan III Sobieski, Józef Piłsudski i Jan Paweł II, to prawdziwi chrześcijanie. Wojtylicy, to prawdziwi chrześcijanie. Wojtylików jest coraz więcej. Już niedługo nowa lepsza religia zawojuje cały świat. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Katolicy, komuniści, rasiści, egoiści i idioci, nawracajcie się na wojtylizm. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wszystkim nawracającym się na wojtylizm, życzę wszelkich łask Bożych, czyli miłości, światłości i dobroci, żebyście zło dobrem zwyciężali i byli zawsze żywi, syci i cali. Poza tym, dużo zdrówka, dużo rozumku i trochę pieniążków. No i życzę Wam, żebyście wygrali walkę z awanturnictwem politycznym dziadka „nie chcem, ale muszem” Bolka L. W., awanturnictwem społecznym tatusia „róbta co chceta” Jerzego O. i awanturnictwem religijnym ojca „alleluja i do przodu” Tadeusza R. Mamony – Wam nie życzę. Szczęść Boże! Amen. Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę, swą siłą... Z ciepełkiem i światełkiem pozdrawiam Was wszystkich. Dziękujemy za pocztę internetową. Wszystkie nasze dzienne sprawy... Boże coś Polskę... Nie rzucim ziemi... Ukochany kraj... Polskie Towarzystwo Oświeceniowe "Reduta". Stowarzyszenie Walki z Kutnowskimi Patologiami. Bajeczny Raj Oświeceniowy "Perpetum Mobile". jawabo@op.pl


Temat ID: 50054

wkradł się błąd. Na początku winno być: Popieram!!!!!!!!!!!! Nie spoczniemy!!! Dalej b.z.


Temat ID: 50054

Popieram!!!!!!!!!!!! Nie Kiedy rano jadę zerówką Wiszę na stopniach tak dla kondycji Czasem bierze mnie ktoś na słówko Ach, któż to taki - to pan z Policji Bo przecież mi nogę mógł obciąć zły tramwaj Albo coś wyżej - więc płacę ja mandat Ach, któż to, ach któż to tak o mnie dba? Policja, Policja! Któż pożyteczną wskazówkę mi da? Policja, Policja! Gdy pijak nabrudzi, któż za złe mu ma? Policja, Kutno i ja! Kiedyś wnuczka wracała nocą Bo wnuczka robi na drugą zmianę Chciał chuligan wziąć ją przemocą By dać swym chuciom pofolgowanie Policja czuwała, do dziś tym się szczycę Że mimo trzydziestki mam wnuczkę dziewicę Ach któż to, ach któż to o wnuczkę dba? Policja, Policja! Któż cześć mej wnuczki na sercu swym ma? Policja, Policja! Gdy zgwałci ktoś kogoś, któż szkołę mu da? Policja, Kutno i ja! Tato wódki wcale nie pija Ponieważ głowy nie ma on mocnej Kiedyś wypił trochę u stryja Któż wtedy tacie załatwił nocleg? Rachunek był duży, lecz tacie na rękę Tak mógł się przeziębić lub rozbić Syrenkę Niebieskie tramwaje po szynach mkną Kutnowskie tramwaje Niebieskie mundury - któż nosi to? Poznajesz? - poznaję! Są w całej Polsce od gór aż do morza Jako te chabry pośród łanów zboża Nam zamykają OKNO (coś tu)Kutno i (nic tu)KCI DRZWI. A nasza Policja! A nasza kutnowska Policja śpi! Józef Piłsudski: „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.” A co się z tymi sprawami dzieje w Kutnie? Idą święta. Już je widać, słychać i czuć. Bóg się rodzi! Moc truchleje! Lekarze marnieją, sędziowie truchleją, pasterze śpiewają, bydlęta klękają, czarne owce z czarnymi baranami po lofrach, opłotkach i manowcach błądzą. A baronowie, paziowie i kurtyzany rządzą!!! Tylko nawrócone, oświecone, złociste trutnie i pracowite wierne pszczoły zachowują stoicki spokój, benedyktyńską cierpliwość, hart ducha i mimo wszystko uśmiech na twarzy. Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę, swą siłą... A co robi Policja? Śpi!!! Bulder w Policji jest! Bulder w Polsce jest! Ciekawie w Polsce jest??? Bodajbyś czyjeś dzieci uczył! Bodajbyś żył w ciekawych czasach! Z ciepełkiem i światełkiem pozdrawiam Was wszystkich z niemieckiego zaścianka. Dziękujemy za pocztę internetową. Wszystkie nasze dzienne sprawy... Boże coś Polskę... Nie rzucim ziemi... Ukochany kraj... Polskie Towarzystwo Oświeceniowe "Reduta". Stowarzyszenie Walki z Kutnowskimi Patologiami. Bajeczny Raj Oświeceniowy "Perpetum Mobile". jawabo@op.pl spoczniemy!!!


Temat ID: 50054

~Zbyszko Bartosz? Prosty, niesamowicie genialny, rewelacyjny pomysł. Chylę czoła! POPIERAM! POPIERAM! POPIERAM!!!


Temat ID: 50054

Popieramy! Wspieramy! I wspomagamy!


Temat ID: 50054

POPIERAM!!!!!!!!!!!!!


Temat ID: 50054

też popieram...


Temat ID: 50054

popieram.


Temat ID: 50054

zlikwidować Policję i Straż Miejską w Kutnie! Będzie dobrze albo jeszcze lepiej. Powołać społeczne osiedlowe grupy trzymające porządek publiczny, tak jak jest w Księstwie Jawabo. Będzie bezpieczniej! Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na opiekę nad dziećmi, chorymi i starymi ludźmi, oraz na organizowanie imprez oświeceniowych. To będzie bardzo dobry i mądry krok w stronę raju...


Temat ID: 50054

Najbardziej w Kutnie potrzebne są galerie i markety,które jak wiadomo wszystkim fahofcom od gospodarki zwalczają bezrobocie nawet w niedzielę i święta.Do policjant:jak będziesz dorabiał do resortowej emerytury jako ochrona w markecie szybko zmienisz zdanie kiedy za 6pln/h złodziej napluje ci w mądrą twarzyczkę,nie pozdrawiam.


Temat ID: 50054

Nie spoczniemy!!! ~Romanie! OBI, AUCHAN, TESCO... To dobre! A jeszcze jakby spełnić sen "Kasprowicza" i wywieźć go do Ameryki, z całym dobrodziejstwem inwentarza żywego i martwego. A w opuszczonym miejscu wybudować Wielki Kutnowski Super Hiper Market - AMBER "KASPROWICZ" GOLD. We wtorki, piątki i soboty byłby tam wielki ruch w interesie. Okoliczne chłopstwo i całe stado lokalnych i przyjezdnych handlarzy uruchomiłoby falujące przypływy niekończącego się strumienia pieniędzy. To nie jest amerykański sen!!! Ja sam o tym pomyślę. A niedobitki niesfornych "Kasprowiczów" co nie chcą się amerykanizować umieścić w pustostanach Sanktuarium Jana Chrzciciela. Bogu na chwałę! Ludziom na pożytek. Rusz się człowieku! Dobrzy ludzie! Ruszcie się! Skończcie raz na zawsze z tymi nieboskimi i nieludzkimi: egoizmem, komunizmem, katolicyzmem i idiotyzmem. Szczęść Boże! Amen. Z ciepełkiem, światełkiem i wielką nadzieja na "złoty interes" pozdrawiam Was wszystkich . Dziękujemy za pocztę internetową. Wszystkie nasze dzienne sprawy... Boże coś Polskę... Nie rzucim ziemi... Ukochany kraj... Polskie Towarzystwo Oświeceniowe "Reduta". Stowarzyszenie Walki z Kutnowskimi Patologiami. Bajeczny Raj Oświeceniowy "Perpetum Mobile". jawabo@op.pl


Temat ID: 50054

Kolejny market w miejsce zakładu pracy zatrudniającego ponad 60 osób? Bardzo interesująca zamiana. Mamy chyba samych milionerów w Kutnie. Może sami zainwestują w kolejny market dając zatrudnienie zwalnianym pracownikom? Może Ty policjant?, Ty qwertyuiop?, a może Ty Rysio?,a może Princessa. Sami geniusze gospodarki. tylko nie żałujcie na pensje swoich pracowników. W razie braku wiedzy odsyłam do ostatnich danych GUS na temat średniej pensji w naszym pięknym kraju - 4300 zł brutto w listopadzie br. Myślę że to jednak zbyt wymagające zadanie i za trudne dla Tych pseudo-bogaczy. Przypomnę słowa pewnego nauczyciela z Kutna: "Chłopie!! masz ziemię? po co przyszedłeś do tej szkoły? jest tyle innych zawodów....." Więcej galerii niż zakładów pracy? gdzie zdobywaliście wiedzę "Szanowni konsumenci"? Zlikwidować "strefę" kutnowską i zbudować kolejne markety!!! jeszcze nie ma OBI, AUCHAN, TESCO..... I obyście wydawali w nich kasę od poniedziałku do soboty, bo w niedzielę będą pozamykane.


Temat ID: 50054

wnuczka Forsycja jest najpiękniejszą i najmądrzejsza wnuczką na świecie. Cudowna dziewczyna, marzę o niej...


Temat ID: 50054

policjancie, zajmij się huliganerią i awanturnictwem w mieście, i nie martw się za mnie. Lepiej sobie pojeździj windą przy świątyni Jana Chrzciciela niż masz głupoty tu wypisywać...


Temat ID: 50054

myslę że pracownicy nie mają się co martwić, szybko wchłoną ich kongskilde, skiold, i inne firmy z branży maszynowo rolniczej


Temat ID: 50054

szkoda ze zaden z polskich-kutnowskich przedsiebiorcow nie interesuje sie takim biznesem. polfarmex amz i wiele innych zakladow moglo zawiazac spolek i przeksztalcic to w galerie. piekne hale tam sa i swietne miejsce. centrum handlowe i biznesowe.zysk pewny Prezydent powinien pomoc temu terenowi i wspierac je na znalezienie inwestora w odpowiednich agencjach.


Temat ID: 50054

Swietny teren na centrum handlowe. W koncu by mogla powstac dwu pietrowa galeria, dodatkowo powinni przeniesc tam plac z budkami i otworzyc market castorama i jula oraz tesco. Kutno mialo by wkoncu upragniona galerie a moze nawet powstal tam by hotel. teren jest ładny i z takiej hali wlasnie powstal piekny kompleks miedzy innymi w zielonej gorze.


Temat ID: 50054

[quote=~wnuczka Forsycja]Nie spoczniemy!!!Święty, cierpiący i mężny ~the redzie! Skundlony, zapity, s.......y, sprzedajny, z gębą wypchaną pianą. Antypolski, antychrześcijański, antysemicki, antyislamski, antyniemiecki, antyturecki, antygrecki, antyrosyjski, antyeuropejski, antyamerykański, antyafrykański, antyazjatycki, antyaustralijski, antynowozelandzki,. .......... sprawy... Boże coś Polskę… Nie rzucim ziemi… Ukochany kraj... Polskie Towarzystwo Oświeceniowe „Reduta”. Stowarzyszenie Walki z Kutnowskimi Patologiami. Bajeczny Raj Oświeceniowy „Perpetum Mobile”. jawabo@op.pl[/quote] Ale bełkot!!! To Kłopotowski wam pisze????


Temat ID: 50054

Ta wnuczka Forsycja to jest jakiś piexnięty ksiądz , Jebxny idiota !!!!


Temat ID: 50054

Nie spoczniemy!!!Święty, cierpiący i mężny ~the redzie! Skundlony, zapity, s.......y, sprzedajny, z gębą wypchaną pianą. Antypolski, antychrześcijański, antysemicki, antyislamski, antyniemiecki, antyturecki, antygrecki, antyrosyjski, antyeuropejski, antyamerykański, antyafrykański, antyazjatycki, antyaustralijski, antynowozelandzki, antyludzki. Pod obrazkiem Judasza, 40 srebrników, mamony, nienawiści i pogardy. ~the redzie, awanturniku, człowieku, puchu marny, nie rób drugiemu, co tobie niemiło, szanuj bliźniego swego jak siebie samego. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Jadowity zgredzie, niereformowalny safanduło, przeproś naszą królową - babcię Hortensję, gadzie pospolity, błaźnie niesamowity, nieokiełznany złoczyńco,zapluty karle forum internetowego. Już mi tyle zdrowia zabrałeś menda jedna, cyrulik sewilski, zakała społeczna, kanalia antyobywatelska, paź neapolitański, baron okultystyczno - obskurantystyczny, etc, etc, etc. Zginiesz we własnym jadzie. Panie świeć nad jego ciałem i duszą. Aniołowie, zanieście go do raju. Diabły, zróbcie mu pranie mózgu i czterech liter Człowieku bez serca, umysłu, duszy i kości, nie zaczepiaj na tym forum porządnych gości. Boże Abrahama, Izaaka, Jakuba, Mojżesza, Chrystusa, Jana Pawła II, daj nam wielkie oświecanie. Ukarz zdrajców sprzedawczyków, złodziei i awanturników. Daj nam siły i moce. Niech to się stanie. Szczęść Boże! Amen. Wszystkie nasze dzienne sprawy... Boże coś Polskę… Nie rzucim ziemi… Ukochany kraj... Polskie Towarzystwo Oświeceniowe „Reduta”. Stowarzyszenie Walki z Kutnowskimi Patologiami. Bajeczny Raj Oświeceniowy „Perpetum Mobile”. jawabo@op.pl


Temat ID: 50054
 • by ~neo
 • 824 dni temu

Niech Kutno ściąga więcej ludzi z Ukrainy to wtedy dla naszych będą sprzątanie ulic a miasto mówi że spada bezrobocie


Temat ID: 50054
 • by ~m.
 • 824 dni temu

wszystko potrafią tylko sprzedać ,powinna być na to ustawa,na pewno nie opłacało sie prowadzić dalej sprzedaży ,jak zwykle:gada::gada2::gada2::gada2::gada2:


Temat ID: 50054

Do praojciec Historyk - Święta Polska , cierpiąca i mężna . Polskość święta , zapita , sku''''rwiona , sprzedajna z gębą wypchaną frazesem. Antysemicka , antyniemiecka , antyrosyjska , antyludzka. Pod obrazkiem Najświętszej Panienki.


Temat ID: 50054

Nie spoczniemy!!! Pracowałem w tej fabryce. Jak było tak było. Tak jak w całej Polsce w tamtych dziwnych czasach „komunizmu”, pełnych utopii, fałszu, zdrady i cynizmu. Czas straconych szans, który doprowadził do powstania „Solidarności”, pacyfikacji jej przez stan wojenny i zdrady okrągłostołowej gdzie sprzedano Polskę. Owoce tego wszystkiego odczuwane są do dnia dzisiejszego. A jakie? To widać, słychać i czuć. Lepiej o tym nie pisać. Jeździło się na wycieczki autobusem zakładowym do Berlina Zachodniego po czekolady i na grzybobrania. Wesoło było. Dużo weselej niż teraz. Ludzie byli lepsi. I komu to przeszkadzało? Lech „Bolek” Wałęsa zastał Polskę solidarną, a zostawił marną. Zastał Polskę chrześcijańską, a zostawił chamską, drańską i zaprzańską. Smutne to jest. Polacy zostali oszukani. Przez kogo? Wesoły zakładowy autobus jechał na grzybobranie. Pan Władzio prowadził z fantazją i bluzgiem na wąsach, umiejętnie unikając zderzeń z trabantami, dyrektor studiował "Atlas grzybów", a podległe mu zasoby ludzkie...nie! - Kadry! Przepraszam, to przecież miniony ustrój - wtedy pracownicy dzielili się na kadry, którymi zajmowała się kadrowa i persony, którymi zajmowała się personalna. Kadry zajmowały się wszystkim po trochu: a to koleżankę złapały za kolano, a to knuły przeciwko tym, którzy knuli przeciwko nim, a to przepisami na ciasto bez jajek się wymieniły, a to "Szła dzieweczka" zaśpiewały, a to z piersióweczki pociągnęły dyskretnie... Jak to na wycieczce zakładowej. W przerwach i na postojach kolega Wróblewski strzelał wykłady o architekturze linearnej, panie szły na lewo, panowie na prawo, a kolega Iksiński zawracał dyrektorowi głowę nawet w czasie wspólnego podlewania przydrożnych krzaczków. Tylko inżynier Kowalski był jakiś nieswój - nastrój refleksyjny go dopadł, a religijne miazmaty w duszę szczypały, zamiast pieśni masowych nucił sobie "Kiedy ranne wstają zorze", a okulary mgłą zwątpienia mu zachodziły. Melancholia biurowa. "Współzawodnictwo pracy podstawą zwiększania wydajności" - tą szczytną ideą kierował się pan kolega towarzysz dyrektor i aby zwiększyć wydajność wypoczynku na łonie, ogłosił konkurs: "Kto znajdzie największego grzyba, ten dostaje premię". Ze względu na obecność w gronie konkursowiczów obywatelek małżonek, niezatrudnionych na etacie w naszej jednostce gospodarczej, ich osiągnięcia grzybobrania zostają zaszeregowane w rubryce "mąż", jako że podstawowa komórka społeczna to zrąb, na którym kładziemy fundament i odwrotnie. Rywalizacja wyzwala w ludziach różne instynkty - jedni, kierując się instynktem łowcy, stają na głowie, żeby zdobyć największego grzyba, drudzy, kierując się instynktem przetrwania, starają się na owego grzyba naprowadzić dyrektora, ktoś oszczędza energię i opala się, mając grzybobranie w nosie, żony czynią wyrzuty mężom, mężowie żonom, niebo ziemi, ziemia niebu, wszyscy wszystkim ślą życzenia, a konkurs wygrywa, oczywiście, towarzysz kolega dyrektor. Udaną całość kończy część konsumpcyjna, w czasie której spożywa się głównie płyny, puszczają hamulce, spadają maski, usta boleśnie wykrzywia grymas szczerości, a słów, które padną, nie da się zapomnieć. Pozdrawiam wszystkich byłych pracowników FMR „Kraj”Kutno. Nie na dole nieudolni, najwięcej zła zrobić zdolni. Wesoło u nas w Polsce było! W fabryce też. Pozdrawiam z pod łęczyckiej wsi. Dziękujemy za pocztę internetową. Wszystkie nasze dzienne sprawy... Boże coś Polskę... Nie rzucim ziemi... Ukochany kraj... Polskie Towarzystwo Oświeceniowe "Reduta". Stowarzyszenie Walki z Kutnowskimi Patologiami. Bajeczny Raj Oświeceniowy "Perpetum Mobile". jawabo@op.pl


Temat ID: 50054
 • by ~gv
 • 824 dni temu

wygaszanie polskiego przemyslu nastapilo po 1990r., tzw. kapitalizm, przyniósł prywatyzację majątku państwowego, przez członków poprzedniej władzy, lub przy ich udziale w odsprzedawaniu zachodnim przedsiębiorcą, którzy przede wszystkim zamykali zakład, wyprzedawali majątek i zarabiali na tym kilkukrotnie więcej, gdyż ludzi zwalniano z odprawami państwowymi...


Temat ID: 50054
 • by ~34
 • 824 dni temu

Polski Kraj zostanie zamknięty po to żeby duńskie Kongskilde mogło się dalej rozwijac:)


Temat ID: 50054

Miałem tam miesięczne praktyki zawodowe (3 klasa TM Azory) i mile wspominam ten czas. Utkwiła w pamięci taka scenka; Pomieszczenie - czyszczenie odlewów z kratką wstrząsową , praktykanci odłupywali młotkiem z gotowego odlewu kanaliki dolewowe a jeden ze stałych pracowników miał oceniać, naprawiać nasze błędy i klasyfikować odlew do dalszej obróbki. Podczas kolejnej wizyty Pana Majstra po sprawdzeniu wyników naszej wspólnej pracy stwierdził zwracając się do tego pracownika " Panie jak pracuję w tej fabryce 30 lat to nie widziałem takiego pracownika jak Pan" a ten odpowiedział " jak żyję 30 lat to: nie pracowałem nie pracuję i nie będę pracował". Poszedł do domu nie zdając odzieży ochronnej. Troszkę to nas młodych zaskoczyło, że to przez nas, ale drugi pracownik nam wyjaśnił - nie przejmujcie się, ten gość dostał dwa dni temu nakaz pracy i to trochę zburzyło jego dotychczasowe sielskie życie. Taka dygresja, może nie na temat, ale dla znających realia z tamtych czasów i obecnych, może spowoduje odruch westchnienia. Słyszało się co nieco na Królewskiej o odprawach z Polfy . Obecnie dla pozostałych pracowników z innych firm - "zmiotki albo popłuczyny". Winni są ludzie zarządzający a nie system socjalizm czy kapitalizm. Życzę Wam pomyślnego załatwienia tej sprawy.


Temat ID: 50054
 • by ~nyc
 • 824 dni temu

Alfred Vaedtke przewraca sie w grobie,to dzięki niemu powstał zakłady ,,KRAJ'' z ponad 100 letnia historia produkcji maszyn rolniczych,no ale jeżeli juz klamka zapadła to można w tym miejscu wybudować nowe osiedle mieszkaniowe bo galerii i tak jest pełno...mozna by tam nawiązac to osiedle do produkcji siewników z których kiedyś kutno słyneło jakis murale lub tym podobne akcenty


Temat ID: 50054

[quote=~kevin]jexac pis andrzej duda to cwxl kaczynski to kuxwa[/quote] Kevin trzymaj się jestem z Tobą :) Pis to hxje :) Panie pośle Woźniak - z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia idź Pan w PISdu :)


Temat ID: 50054
 • by ~123
 • 824 dni temu

teren w centrum miasta jest drogi,ta fabryka musi zostac zamknięta bo stoi na przeszkodzie,pewnie powstanie tam kolejny hipermarket


Temat ID: 50054

Do Roman co ma piernik do wiatraka ??? Co ma Urząd Miasta Kutno do do firmy Unia Grudziądz ??? Firma jest prywatna a jej decyzje są nie zależne od władz miasta - taka prawda :( Rozumie że Ty z chęcią rozdawał byś własne pieniądze :) Pis , Woźniak o was zadbają pójdziecie na interwencyjne , w końcu żadna praca nie hańbi :)


Temat ID: 50054

Moi przedmòwcy tryskają humorem! Ciekawe czy tak samo by śpiewali gdyby chodziło o ich zakład pracy? Jaki problem znaleźć pracę? Proszę bardzo jest tusz za rogiem... Sprawa wygląda zupełnie inaczej i jest bardziej złożona niż się wydaje. Po pierwsze upada kolejny duży zakład pracy w naszym mieście i to z tradycją ponad 125-letnią. Po drugie władze naszego miasta nie robią nic aby pomóc zwalnianym pracownikom. Po trzecie w tym przypadku jest to przemyślana i bardzo cwana decyzja UNII GRUDZIĄDZ żeby pozbawić pracowników nie odpraw! (jak się wydaje naszym władzom, bo te wszyscy pracownicy otrzymali bądź dopiero otrzymają) lecz żeby nie wypłacić odszkodowań za utratę pracy (tak jak to otrzymali byli pracownicy np. TEVY). Nie bez znaczenia miała tutaj zmiana nazwy przeprowadzona wiosną tego roku z KRAJ Spółka z o.o. KUTNO na UNIA Spółka z o.o. KUTNO, gdyż w ten sposób nie likwiduje się firmy z Grudziądza - bo ta ma się dobrze, a jedynie oddział w Kutnie, a zwolnienia nie są grupowe ponieważ nie stanowią 10% załogi z Kutna i Grudziądza razem wziętych. I jeszcze raz zadam pytanie: którego miasta jesteście prezydentami, radnymi, starostami.....???? Panowie z Ratusza?? jeśli o tym nie wiecie. Na koniec wszystkim którym się wydaje że nic się nie stało życzę owocnej pracy np. W Grudziądzu lub "na strefie" za ...najniższą krajową.


Temat ID: 50054

[quote=~kevin]jexac pis andrzej duda to cwxl kaczynski to kuxwa[/quote] Zgadzam się z Tobą w 100%


Temat ID: 50054

No i co z tego że 65 osób straci pracę ???? Przecież nie są upośledzeni umysłowo , znajdą sobie nową pracę :)


Temat ID: 50054

-12016-12-16 15:25 Swietny teren na centrum handlowe. W koncu by mogla powstac dwu pietrowa galeria, dodatkowo powinni przeniesc tam plac z budkami i otworzyc market castorama i jula oraz tesco. Kutno mialo by wkoncu upragniona galerie a moze nawet powstal tam by hotel. teren jest ładny i z takiej hali wlasnie powstal piekny kompleks miedzy innymi w zielonej gorze, wloclawku, w lodzi czy w plocku


Temat ID: 50054

Po co Pini ma budować zakład w Korytach. Niech przebuduje Kraj. 35 mln przekrętu + 10 mln kaucji za wolność wystarczy.


Temat ID: 50054

jexac pis andrzej duda to cwxl kaczynski to kuxwa


Temat ID: 50054
 • by ~JFK
 • 825 dni temu

może by tak Expom tam zainwestował!!!!!!!!!!!!!!!!11


Temat ID: 50054

"Co ma prezydent Kutna do prywatyzacji to zasługa solidarnosci robotnicy sami ukrecili sobie bat" - KUTNOWIAK, widzę że z historią jesteś na bakier. Przypomnę Ci że to nie wina robotników, szarych członków solidarności tylko cwaniaków, byłych czerwonych, którzy czując interes podpięli się pod ruch solidarności i razem z byłą esbecją przejeli zakłady za friko - oto po krótce historia polskiej prywatyzacji.


Temat ID: 50054
 • by ~bb
 • 825 dni temu

P.Prezydent załatwił intratne posadki ludziom z likwidowanej Polfy to i tym powinien pomóc.


Temat ID: 50054

I co poseł Tadeusz i Kaczorek -onanista nie pomogą?


Temat ID: 50054

co nas obchodzi grudziądz...terazniejsza nazwa zakłady "Unia sp.z o.o. zakład w Kutnie... i są zwolnienia grupowe ... Trzeba chyba zgłosić do CBŚ...


Temat ID: 50054

Co ma prezydent Kutna do prywatyzaci to zasługa solidarnosci robotnicy sami ukrecili sobie bat


Temat ID: 50054

[quote=~qwertyuiop]Nie oni pierwsi i nie oni ostatni. Ludzie trąca prace z różnych powodów i nie idą z tym do prezydenta. Każdy sobie jakoś musi radzić. Kiedyś było tak, ze pracowało się w jednym zakładzie do emerytury. Obecnie to niestety nie możliwe. Ludziom zwolnionym współczuję.[/quote] [quote=~qwertyuiop]Nie oni pierwsi i nie oni ostatni. Ludzie trąca prace z różnych powodów i nie idą z tym do prezydenta. Każdy sobie jakoś musi radzić. Kiedyś było tak, ze pracowało się w jednym zakładzie do emerytury. Obecnie to niestety nie możliwe. jesteś starym komuchem...przez takich jak ty padają zakłady!!! Ludziom zwolnionym współczuję.[/quote] [quote=~qwertyuiop]Nie oni pierwsi i nie oni ostatni. Ludzie trąca prace z różnych powodów i nie idą z tym do prezydenta. Każdy sobie jakoś musi radzić. Kiedyś było tak, ze pracowało się w jednym zakładzie do emerytury. Obecnie to niestety nie możliwe. Ludziom zwolnionym współczuję.[/quote] [quote=~qwertyuiop]Nie oni pierwsi i nie oni ostatni. Ludzie trąca prace z różnych powodów i nie idą z tym do prezydenta. Każdy sobie jakoś musi radzić. Kiedyś było tak, ze pracowało się w jednym zakładzie do emerytury. Obecnie to niestety nie możliwe. Ludziom zwolnionym współczuję.[/quote] [quote=~qwertyuiop]Nie oni pierwsi i nie oni ostatni. Ludzie trąca prace z różnych powodów i nie idą z tym do prezydenta. Każdy sobie jakoś musi radzić. Kiedyś było tak, ze pracowało się w jednym zakładzie do emerytury. Obecnie to niestety nie możliwe. Ludziom zwolnionym współczuję.[/quote]


Temat ID: 50054

zostal tylk miflex


Temat ID: 50054

Swietny teren na centrum handlowe. W koncu by mogla powstac dwu pietrowa galeria, dodatkowo powinni przeniesc tam plac z budkami i otworzyc market castorama i jula oraz tesco. Kutno mialo by wkoncu upragniona galerie a moze nawet powstal tam by hotel. teren jest ładny i z takiej hali wlasnie powstal piekny kompleks miedzy innymi w zielonej gorze, wloclawku, w lodzi czy w plocku


Temat ID: 50054

szkoda ze zaden z polskich przedsiebiorcow nie interesuje sie takim biznesem. polfarmex amz i wiele innych zakladow moglo zawiazac spolek i przeksztalcic to w galerie. piekne hale tam sa i swietne miejsce. centrum handlowe i biznesowe. Prezydent powinien pomoc temu terenowi i wspierac je na znalezienie inwestora w odpowiednich agencjach.


Temat ID: 50054

Ku pamięci mojego nieodżałowanego dobrego znajomego Bogdana Smolenia. Nie spoczniemy!!! Stary zdezelowany duplikat. Ku pokrzepieniu serc, umysłów i dusz w tych trudnych czasach internetowego wojowania. Jak to kiedyś, dawniej bywało. Byłem wtedy młodym kawalerem. Burzyłem się i buntowałem. Długo by o tym opowiadać. Byłem człowiekiem, Polakiem, chrześcijaninem, obywatelem. Teraz jestem, jak wszyscy z naszego Księstwa Jawabo, bezpaństwowcem. Byłem nauczycielem. Reformy min. Handtkego pozbawiły mnie pracy. Kuroniówka się skończyła. Wałęsę wyzwałem od łajdaków, zdrajców i bydlaków i wyjechałem na emigracje do Niemiec. Nie chciałem, ale musiałem. Byłem w Australii, w Szwecji i w wielu innych krajach europejskich. No i cogito ergo sum, pantarej, i żyję jako tako. Fortuny się nie dorobiłem, krzywdy nikomu nie zrobiłem. Kocham swój kraj. Tęsknię do swojej Ojczyzny. I tak jest. Bogactwo materialne mnie nie interesuje. Ubóstwo też nie. Dziadostwo, rozpusta, lenistwo i łajdactwo, też nie. Partie i związki mnie wkurzają. Targowica i znieczulica też mnie wkurza. KCI mnie wkurza! Portal konkurencyjny też! „Kasprowicz” mnie wkurza! Despotyczna dyktatura burzokracji mnie wkurza! Feudał-Wójt Gminy Bedlno mnie wkurza! Rada parafialna parafii Martwa Dusza mnie wkurza! I jeszcze dużo rzeczy mnie wkurza. To było tytułem wstępu. A teraz jak to drzewiej bywało... „Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, było sobie potężne dwumilionowe państwo. W państwie tym, którego nazwiska nie powiem, nic to albowiem do rzeczy nie przyda... - Były trzy karczmy, bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki? Był parlament, cztery nocne lokale i Ministerstwo Ochrony Moralności Publicznej, na którego czele stanęła kobieta. Oczywiście, nominacja taka wywołała reakcje reakcji. - Niech żyje nowa minister! - krzyczała płeć piękna. - Kobiety powinny siedzieć w domu! - syczeli panowie, których maskulinistyczny światopogląd otrząsał się ze zgrozy i obrzydzenia - Praca kobiet? Fi donc! - uśmiechał się przekąsem Sebastian Maria Rajmund hrabia de Santis, zastępca szefa kancelarii ministra - I oczko pani ministrowi poszło w pończosze. - ...mi... mi... minister! - kończył woźny ministerialny, pan Bumcyk, który się odrobinę jąkał, bo jąkający się trzeci plan to w komedii jazda obowiązkowa. Rządy pani minister były... Hmm, chaotyczne. Dbała o moralność publiczną naocznie, organoleptycznie i odreagowywała lekką histerią. Zaczęła od wydania zakaz serwowania w nocnych lokalach alkoholu. - Prohibicja? - przerazili się machos w zarękawkach i z zaczeskami. Czasowa - zakaz obowiązywał tylko w weekendy. Naoczne sprawdzenie realizacji zakazu doprowadziło panią minister do stanu między "Hej-ho!" a "Oczywiście!". Po spożyciu paru kieliszków lemoniady śpiewała, tańczyła, chichotała i naruszała hierarchię służbową, lgnąc lubieżnie do swojego podwładnego, wspomnianego Sebastiana Marii Rajmunda. Kac fizyczny i moralny spowodował wydanie kolejnego zarządzenia - zamykamy nocne lokale w ogóle, bo to siedliska zarazy, rozpusty, lemoniady i innych grzechów przeciwko moralności publicznej. A Sebastian Maria Rajmund niech pamięta, że praca to praca, dom to dom, a podległość służbowa to podległość służbowa i niech się nie wtrynia z westchnieniami w godzinach urzędowania. Nawet jeśli jest prawdziwym hrabią.” „Naród wspaniały, tylko ludzie (wulgaryzm).” Na pewno nie wszyscy. Lekarze marnieją, sędziowie truchleją, pasterze śpiewają. A baronowie, paziowie i kurtyzany rządzą!!! Wesoło u nas w Polsce jest! Pozdrawiam spod łęczyckiej wsi. Dziękujemy za pocztę internetową. Wszystkie nasze dzienne sprawy... Boże coś Polskę... Nie rzucim ziemi... Ukochany kraj... Polskie Towarzystwo Oświeceniowe "Reduta". Stowarzyszenie Walki z Kutnowskimi Patologiami. Bajeczny Raj Oświeceniowy "Perpetum Mobile". jawabo@op.pl


Temat ID: 50054

Swietny teren na centrum handlowe. W koncu by mogla powstac dwu pietrowa galeria, dodatkowo powinni przeniesc tam plac z budkami i otworzyc market castorama i jula oraz tesco. Kutno mialo by wkoncu upragniona galerie a moze nawet powstal tam by hotel. teren jest ładny i z takiej hali wlasnie powstal piekny kompleks miedzy innymi w zielonej gorze.


Temat ID: 50054
 • by ~elo
 • 825 dni temu

DLACZEGO państwowy zakład został sprywatyzowany, kto na to pozwolił?


Temat ID: 50054

Taka to jest polityka Burzy. Podziękujmy mu w następnych wyborach i powiedzmy mu NIE.


Temat ID: 50054

to ja nie wiedziałem że mieliśmy w Kutnie fabrykę z Grudziądza.Pozdrawiam pracowników.


Temat ID: 50054

Ciekawe czym gasza. Piana a moze woda?


Temat ID: 50054

[quote=~qwertyuiop]Ludzie trąca prace z różnych powodów i nie idą z tym do prezydenta.[/quote] Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Nie poszli do Prezydenta się pożalić, tylko cyt: "Zgłosili się do prezydenta, ponieważ nikt nie poinformował ich, czy dostaną odprawy i czy zwolnienie ich z zakładu opiera się na zasadzie zwolnień grupowych"!!! :orator:


Temat ID: 50054

Nie oni pierwsi i nie oni ostatni. Ludzie trąca prace z różnych powodów i nie idą z tym do prezydenta. Każdy sobie jakoś musi radzić. Kiedyś było tak, ze pracowało się w jednym zakładzie do emerytury. Obecnie to niestety nie możliwe. Ludziom zwolnionym współczuję.


Temat ID: 50054

Współczuje ludziom, wspaniały prezent na Święta


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*