W Krośniewicach powstanie podstrefa ŁSSE

W Krośniewicach zostanie utworzona podstrefa ekonomiczna - taką decyzję podjęła kilka tygodni temu Rada Ministrów. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia. Podstrefa Krośniewice może wygenerować bowiem kilkaset nowych miejsc pracy.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej zostało wydane 17 listopada. Na jego mocy ustanowiono kilka nowych podstref ŁSEE, wśród których znalazła się Podstrefa Krośniewice. Jak się dowiedzieliśmy, będzie liczyła dokładnie 4,3 ha i zostanie ulokowana na gruncie wyposażonym w energię elektryczną, kanalizację, wodociąg oraz drogę dojazdową (ok. 200 m od wjazdu na obwodnicę miasta).

- Przez kilka lat bardzo intensywnie zabiegaliśmy o utworzenie podstrefy. Było to również jednym z powodów do powiększenia terenu miasta, gdyż dla gruntów na terenie miasta do niedawna nie obowiązywały opłaty z tzw. "odrolnieniem" - powiedziała burmistrz Krośniewic Julianna Herman. - Zaopatrywaliśmy teren dla podstrefy w lokalizacje sanitarną i deszczową, doprowadziliśmy energię elektryczną i wybudowaliśmy drogę. Te wszystkie działania stały się atutami w uznaniu tego terenu za podstrefę ŁSEE. Czeka nas teraz wynegocjowanie i podpisanie umowy z ŁSEE , a potem, mam nadzieję, prędko inwestor - dodała.

Utworzenie krośniewickiej podstrefy może być ogromną szansą na rozwój miasta i gminy. Widać to na przykładzie Kutna, w którym dzięki działalności strefy nie tylko rozwinęła się gospodarka i zwiększył budżet, ale również spadł poziom bezrobocia.  Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy, w listopadzie w gminie Krośniewice znajdowały się 623 osoby bez pracy, co dało trzecie miejsce w powiecie pod względem ogólnej liczby bezrobotnych. Nowe zakłady krośniewickiej podstrefy pozwoliłyby więc na maksymalne zmniejszenie poziomu bezrobocia.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


Następny news
Ogłoszenie RSM Pionier

21 komentarzy

Temat ID: 50017

:gada::gada::gada:


Temat ID: 50017

ten twój pis się spłucze w kiblu


Temat ID: 50017
 • by ~A
 • 765 dni temu

NIGDY W KROŚNIEWCACH NIE POWSTANIE ŻADEN ZAKŁAD PRACY. TO JEST PRZYKRYWKA ABY PANI HERMAN MIAŁA NADAL POPARCIE W GMINIE KROŚNIEWICE. DAJ BÓG JEZELI POWSTANĄ ZAKŁADY PRACY TO I TAK STANOWISKA BĘDĄ OBSADZONE ZNAJOMYMI I RODZINAMI PRACOWNIKÓW Z GMINY. POZDRAWIAM CAŁĄ GMINĘ KROŚNIEWICE! NIC NIE ROBICIE. PIS ZROBI CZYSTKI JUŻ NIEBAWEM


Temat ID: 50017

[quote=~sw mikolaj]Miejsce pracy to chciał zbudowac PTAK po przez powstanie wielkich hal handlowych jak w ŁODZI. Ale radni dali ciala. Pamietamy co zrobiliscie i jak odsuneliscie najwazniejsza inwestycje dla krosniewic na skłótach.[/quote] W Skłótach PTAK. Zabierzcie go gdzieś! :oczy:


Temat ID: 50017

Miejsce pracy to chciał zbudowac PTAK po przez powstanie wielkich hal handlowych jak w ŁODZI. Ale radni dali ciala. Pamietamy co zrobiliscie i jak odsuneliscie najwazniejsza inwestycje dla krosniewic na skłótach.


Temat ID: 50017
 • by ~arg
 • 827 dni temu

A co to ma być za terminal w Krzewiu, czyj? Kiedyś był tam tymczasowy terminal przed wybudowaniem nowego w Kutnie.


Temat ID: 50017

W Krzewiu ma być terminal kolejowy. Budynek po szwalni i teren ma należeć do terminala kontenerowego. I są w tym celu już ustalenia


Temat ID: 50017

Obicanki cacanki a głupiemu radość!


Temat ID: 50017
 • by ~ado
 • 827 dni temu

W Żychu jest od lat i nic sie jeszcze nie pobudowało


Temat ID: 50017

Na 4 hektarach i to bez gazu to chyba tylko większy warsztat samochodowy powstanie.


Temat ID: 50017
 • by ~zkf
 • 827 dni temu

To dobra wiadomość, fakt, że sama decyzja o strefie to jeszcze nie są wybudowane zakłady, ale przynajmniej dają szansę aby inwestorzy zaczęli się tym terenem interesować. To może być bardzo ważne, aby wreszcie zaczęło się coś dziać, więc w tej sprawie należy odłożyć na bok wszelkie animozje polityczne i wspierać władze w takich decyzjach. Jakiś przejaw pesymizmu każe mi jedynie martwić się aby czegoś ważnego na tym etapie nie spierniczyli.


Temat ID: 50017

Kilskaset miejsc pracy,ludzie wy nie wiecie co piszecie i mowicie


Temat ID: 50017

Naprwde p.Burmistrz niech Pani skonczy te obiecanki ,Pani nie jest w stanie nic konkretnego zrobic,tylko pozowac do zdjec z mało ważnymi osiągnięciami(dyplomami|


Temat ID: 50017

Pierwszym zakładem będzie Pini Polonia, a drugim Pini Bis. Trzecia kadencja hermanki i jest strefa. Może byście tak napisali, dlaczego przez kilkanaście lat nie potrafiły władze jej załatwić. Zreszta, co to za suckces, w Żychlinie jest strefa a inwestorów niet. POdobnie będzie i tu. No chyba, że kolejny market powstanie.


Temat ID: 50017

świetna wiadomość, gratulacje dla pani Burmistrz i społeczności krośniewickiej, teraz tylko czekać na inwestora, oby jak najszybciej


Temat ID: 50017

[quote=~dfdg]czyli niedługo kutnianin będzie tylko stanowił mniejszość we własnym powiecie?[/quote] zacznijmy od tego że kutnianin (a przynajmniej ten młody po studiach) jest gościem we własnym powiecie. Nawet jeżeli pracuje na strefie to dojeżdża za Łodzi.


Temat ID: 50017
 • by ~aa
 • 828 dni temu

i co tam bedą budowoac,hmmmmm?:gada2:


Temat ID: 50017

"Zaopatrywaliśmy teren dla podstrefy w lokalizacje sanitarną i deszczową" Szacun. Lokalizacja deszczowa jest szczególnie atrakcyjna dla producentów parasoli oraz systemów rynnowych.


Temat ID: 50017

www kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/blackburn-jak-muzulmanie-przejeli-brytyjskie-miasto-video


Temat ID: 50017

czyli niedługo kutnianin będzie tylko stanowił mniejszość we własnym powiecie?


Temat ID: 50017
 • by ~oko
 • 828 dni temu

A zdjęcie Kutna - profesjonalizm redakcji ...


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*