[WIDEO] Inwestycje w strefie. Przybędzie 500 miejsc pracy

Blisko 7,5 tys. osób - taki bilans zatrudnionych może mieć na koniec bieżącego roku dzielnica przemysłowa Sklęczki. Według deklaracji przedsiębiorców, którzy w chcą uruchomić produkcję w tej części miasta, w tym roku zatrudnią łącznie około 500 osób.

- W tej chwili wiele inwestycji jest w trakcie realizacji. Na przykład Agricola Invest, Nova-Stal przy ul. Poprzecznej, Idea przy Żołnierskiej. Z kolei Vandemoortele chce uruchomić produkcję bagietek już w lipcu, a od września kajzerek. Co ciekawe firma ma produkować milion sztuk kajzerek na dobę - mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Ponadto w kutnowskiej podstrefie rozbudowuje się Kellog's, a za nim z budową hali chce ruszyć Sonoco.

- Rozbudowa strefy bardzo nas cieszy. Mamy jednak świadomość, że w związku ze zwiększającym się zatrudnieniem w tej części miasta pojawiają się komunikacyjne kłopoty. Najbardziej odczuwają to kierowcy na ul. Łąkoszyńskiej. Zajmujemy się więc koncepcją połączenia ul. Grunwaldzkiej ze Sklęczkami. Potrzebne są jednak uzgodnienia z PKP i GDDKiA - dodaje prezydent.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


29 komentarzy

Temat ID: 47240
 • by ~aga
 • 1139 dni temu

Kotliska nie leża na terenie miasta,poza tym tam sa dobre tereny uprawne.Róbmy strefę,ale nie kosztem dobrej uprawnej ziemi


Temat ID: 47240

parkingi zróbcie bo nie ma gdzie parkować lub wymuście to na zakładach powstających


Temat ID: 47240

W kutnie w strefie jest otwartych 17 firm. Nie które przeszły reinwestycje lub jak pini ma 3 zakłady. Jednak i tak jest to 17 inwetorów. Potrzeba w Kutnie jeszcze 17 i będzie stanowczo lepiej w Kutnie z praca. Jeśli będzie dużo firm , ponad 30 to bezrobocie spadnie i zarobki będą rosły. Na strefie operator maszyn zarabia 3000-3500 brutto. Więcej firm wiecejpracy wyższe zarobki. popuy-podaż. Panie prezydencie prosze powiekszac strefe ekonomiczną ale nieco w wiekszym tempie. Za mało na dziś jest terenów strefowych a ludzie nie maja pracy wbrew pozorą. 2000 miejsc to za mało jak na Kutno. Tym bardziej ze Tevy już nie ma. Strefe trzeba powikeszyc o kolejne 20 hektarów 30 hektarów i zgłosić sie do Agencji inwestycji Palliz, tak jak to było w latach ubieglych.


Temat ID: 47240

no i zatrudniają przez agencje na najniższej krajoweja Burzyński sie cieszy i nawet nie ma pojęcia jak sie żyje za 1300 zł


Temat ID: 47240

[quote=~xyz]Do ust nie wezmę wyprodukowanej metodą przemysłową kajzerki czy bagietki. [quote=~ccc.]Burzyński się cieszy, a wszystkie piekarnie w promieniu 50 km upadną!!!!!!!!![/quote][/quote] Dlatego nie ma co stolowac sie... w wiekszosci dotyczy to podgrzewanych bulek z gotowego ciasta. sfora.pl/swiat/Polepszacz-z-ludzkich-wlosow-uzywany-do-produkcji-chleba-a64414


Temat ID: 47240

[quote=~ciekawa ]~`Prawda ciekawa jestem czy jak już otworzysz ten swój biznes zatrudnisz 500 osób i każdemu sypniesz pensję na poziomie chociaż średniej krajowej?[/quote] Średnia krajowa, coś takiego nie istnieje, gdyż to nierzetelne wyliczenie, każdy rejon kraju ma inną skalę zarobkową i do tego wyliczenia nie powinno sie brac pod uwage sfere budzetowa i spolek skarbu panstwa, ktore sztucznie zawyzaja ta statystyke.


Temat ID: 47240

~wow jak napisales w druga strone to nie działa i sam lepiej wez sie za normalna prace bo czasy sie zmieniaja, niewiadomo ile na koneksjach rodzinnych bedziesz mogl udawac specjaliste bez szkoly, jesli PiS obetnie o polowe sfere budzetowa, to moze braknac dla ciebie miejsca, bo jak widac ciezka praca i polskie realia sa ci obce...


Temat ID: 47240
 • by ~V4
 • 1144 dni temu

[quote=~lol][quote=~V4]Raczej nie ma sie z czego cieszyć.Wszysko zachodni kapitał, nie płacący podatków, wypompowujący Polskie pienądze do siebie , zatrudniający pracowników za 1600 jak masz 2000 to juz hohoho osiągnołes szczyt.Pozdro dla myślących.[/quote] Masz rację lepiej siedzieć w domu na dupie na zasiłku, nikt nikogo nie zmusza, żeby tam pracował . nie chcesz nie pracuj.[/quote] A kto to mówi o siedzeniu na dupie, siedzenie na zasiłku?? haha o jakich ty zasiłkach mówisz ??, pozatym nie popieram socjalu.Widać nie zrozumiałeś co napisałem.Wole zapieprzac za 1600zł u Polskiego przedsiębiorcy ,który musi płacić podatki niz za 1600 u zachodniego inwestora.Tylko Polscy przedsiębiorcy mają podkładane kłody pod nogi na kazdym kroku.


Temat ID: 47240

pamietam kutnowscy cwaniacy ne chcieli pracowac w PINI za 3 patole bo malo dzis pol miasta zapiepsza za 2500 i jest dobrze!!!!!


Temat ID: 47240
 • by ~xyz
 • 1144 dni temu

Do ust nie wezmę wyprodukowanej metodą przemysłową kajzerki czy bagietki. [quote=~ccc.]Burzyński się cieszy, a wszystkie piekarnie w promieniu 50 km upadną!!!!!!!!![/quote]


Temat ID: 47240

Buzrzyński nie powiększa strefy ekonomicznej. To chyba jego ostatnia kadencja. Bo tylko strefa ekonomiczna dawala mu zwycięstwa. W 2016roku nie będzie nowych inwestorów. I tu ukłon w strone opozycji. Jeśli zagospodarujecie kotliska jako strefe ekonomiczną aż pod autostrade to przejmiecie wladze.


Temat ID: 47240
 • by ~nyc
 • 1144 dni temu

A komu bedzie sie chcialo pracowac wczoraj w Wiadomosciach mówili ze będzie 550 złotych na dziecko i super bonus na ojca 20 MILIONÓW ZŁOTYCH!!!


Temat ID: 47240

~`Prawda ciekawa jestem czy jak już otworzysz ten swój biznes zatrudnisz 500 osób i każdemu sypniesz pensję na poziomie chociaż średniej krajowej?


Temat ID: 47240
 • by ~wow
 • 1145 dni temu

[quote=~Prawda]~wow - jest takie POwiedzenie, że z debilami się nie dyskutuje, bo musisz zniżyć się do jego poziomu a i tak zbombarduje cie chamstwem, więc zostawię twoje dygresje ocenie innych.[/quote] Prawda, ktoś kiedyś powiedział, że mądry może uda­wać de­bila, ale w dru­gą stronę to już nie działa. Więc trochę mi cię żal, ale nie martw się - jestem z tobą myślami, nie odrzucam ludzi tylko dlatego, że mają mniejsze lub większe problemy z własną głową. Ale mogę coś ci doradzić. Weź się do normalnej pracy, to pomaga. Polecam serdecznie.


Temat ID: 47240
 • by ~pkp
 • 1145 dni temu

"Z kolei Vandemoortele chce uruchomić produkcję bagietek już w lipcu, a od września kajzerek. Co ciekawe firma ma produkować milion sztuk kajzerek na dobę - mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna." W zakładzie tym na produkcji będzie pracować garstka ludzi - wszystko zautomatyzowane - nie ma się co cieszyć panie prezydencie z nowych miejsc pracy.


Temat ID: 47240

~wow - jest takie POwiedzenie, że z debilami się nie dyskutuje, bo musisz zniżyć się do jego poziomu a i tak zbombarduje cie chamstwem, więc zostawię twoje dygresje ocenie innych. A co do sprawy polskich przedsiebiorcow, to jakos ich nie neguje, malo tego mam wielka wiare w budowanie wlasnego kraju przez Polaków, niekoniecznie Nasz Naród musi być pokoleniem monterów na liniach produkcyjnych obcego inwestora, lecz na pewno młody pełen entuzjazmu i chęci rozwoju Polak nie ma szans na rozpoczęcie działalności, tak jak to maja inwestorzy zachodni (darmowe grunty, doinwestowanie z UE i miast zakladow, tania sila robocza, zmiana organizacji ruchu - przebudowa drog, zwolnienia z podatkow itp), a także nie dostanie dotacji z państwa, tylko dlatego że wuj, ciocia, brat, siostra, mama bądź tata zasiadaja w radach nadzorczych spółek państwowych i nie wspomogą jego kwotą 400tys zł na beznadziejną stronę internetową...


Temat ID: 47240
 • by ~wow
 • 1145 dni temu

[quote=~Prawda]Za pieniadze unijne zachodni inwestorzy buduja na strefach ekonomicznych zaklady pracy(pieniadze sa dla polskich inwestorow), zostaja zwalniani z podatkow, zatrudniaja na niskich pensja Polaków lub bardziej modne Ukraińców(płacących skladki w swoim kraju). A Polak we własnym kraju, który chce otworzyc dzialalnosc, przez ostatnie kilka lat mial niestety pod górkę i z każdej strony przez urzedników byl bombardowany przepisami, nakazami i karami, nie wspomne jak słuzba celna wyniszczala sprzedawców oleju opalowego, taniej odziezy itp[/quote] Kolego, to że jesteś życiowym nieudacznikiem i nic ci w życiu nie wychodzi - to twój problem. Mądrych i przedsiębiorczych Polaków jest bardzo dużo, nie narzekają bez końca tylko biorą sprawy w swoje ręce. Im się udaje, bo chcą, bo nie boją się pracy, bo nie mają wiecznie postaw roszczeniowych. Ale tego nie wyczytasz na swoich prawicowych portalikach.


Temat ID: 47240

natemat.pl/159935,to-nie-fabryka-ale-piekarnia-szwedzkiego-koncernu-polscy-piekarze-moga-pakowac-manatki dziennikzachodni.pl/artykul/3906789,zabrze-najwieksza-piekarnia-na-slasku-otwarta-zdjecia,id,t.html Za pieniadze unijne zachodni inwestorzy buduja na strefach ekonomicznych zaklady pracy(pieniadze sa dla polskich inwestorow), zostaja zwalniani z podatkow, zatrudniaja na niskich pensja Polaków lub bardziej modne Ukraińców(płacących skladki w swoim kraju). A Polak we własnym kraju, który chce otworzyc dzialalnosc, przez ostatnie kilka lat mial niestety pod górkę i z każdej strony przez urzedników byl bombardowany przepisami, nakazami i karami, nie wspomne jak słuzba celna wyniszczala sprzedawców oleju opalowego, taniej odziezy itp


Temat ID: 47240

kućwa jacy wy ludzie jesteście popier*oleni... dostajecie miejsca pracy to nie bo zagraniczne firmy (nikt was tak nie wy*uja jak Polak!), bo płacą najniższą krajową, a za co wam mają płacić więcej?! za to, że gimnazjum skończyliście i umiecie czytać i pisać... ludzie z porządnym wykształceniem i doświadczeniem w żadnej firmie nie zarabiają najniższej krajowej, tylko trzeba najpierw odpracować swoje za psie pieniądze i zdobyć to doświadczenie. Wyjeżdżajcie za granice, tam będziecie pracować w obozach pracy u Niemca jak nasi dziadkowie i cieszyć się że euro na koncie a normalni ludzie w Polsce będą mieli wreszcie święty spokój...


Temat ID: 47240
 • by ~wow
 • 1145 dni temu

[quote=~nikol]Ukrajcow zatrudnia bo pełno tych brudasów i złodziei[/quote] Nie przezywaj się neandertalczyku.


Temat ID: 47240

strefa nie da zarobic kokosów zwłaszcza że jak nie Polak to Ukrainiec za 1100 netto


Temat ID: 47240

Ukrajcow zatrudnia bo pełno tych brudasów i złodziei


Temat ID: 47240

A mieszkańcy ulicy Łąkoszyńskiej to co nie odczuwają? Takiego ruchu na tej ulicy nigdy nie było. Kpina! !! :piwo:


Temat ID: 47240
 • by ~lol
 • 1145 dni temu

[quote=~V4]Raczej nie ma sie z czego cieszyć.Wszysko zachodni kapitał, nie płacący podatków, wypompowujący Polskie pienądze do siebie , zatrudniający pracowników za 1600 jak masz 2000 to juz hohoho osiągnołes szczyt.Pozdro dla myślących.[/quote] Masz rację lepiej siedzieć w domu na dupie na zasiłku, nikt nikogo nie zmusza, żeby tam pracował . nie chcesz nie pracuj.


Temat ID: 47240

Burzyński się cieszy, a wszystkie piekarnie w promieniu 50 km upadną!!!!!!!!!


Temat ID: 47240
 • by ~V4
 • 1145 dni temu

Raczej nie ma sie z czego cieszyć.Wszysko zachodni kapitał, nie płacący podatków, wypompowujący Polskie pienądze do siebie , zatrudniający pracowników za 1600 jak masz 2000 to juz hohoho osiągnołes szczyt.Pozdro dla myślących.


Temat ID: 47240

Firmy, ktore nie szanuja pracownikow juz maja problemy ze znalezieniem dobrej załogi, a za chwile bedzie jeszcze trudniej. Pensje ponizej 2000 netto odejdą do lamusa.


Temat ID: 47240

I tak to wszystko to kolesiostwo


Temat ID: 47240

Jak zwykle . Budowanie domu od dachu !!!


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*