Czubaszek, Umer, Śleszyńska, czyli trzy kobiety i Artur Andrus na scenie KDK

„Dużo kobiet  bo aż  trzy” - kutnianie, którzy zdecydowali się spędzić wczorajszy wieczór w Kutnowskim Domu Kultury byli świadkami widowiska, łączącego dwie kategorie sceniczne. 

Swoje reciatale zaprezentowali: Magda Umer, Hanna Śleszyńska i Artur Andrus. Artystom akompaniowali: trzech Wojciechów; Borkowski, Kaleta, Stec  i Łukasz Borowiecki. Ponadto gospodarz Artur Andrus przeprowadził wywiady z  tytułowymi kobietami.

Z Marią Czubaszek przeprowadził dialogi satyryczne, z Magdą Umer rozmawiał o jej dokonaniach artystycznych. W rozmowie z H. Śleszyńską również nie mogło zabraknąć śmiechu.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


25 komentarzy

Temat ID: 47054

DO CIEKAWY - KOLEGO A JAK BY TWÓJ OJCIEC ROBIŁ TAKIE RZECZY, TO CO TY BYŚ WTEDY ZROBIŁ? BO NIE ROZUMIEM, RODZICÓW SIĘ NIE WYBIERA...CO TA UMEROWA MA ZROBIĆ? SIEDZIEĆ W PIWNICY I STĘKAĆ????


Temat ID: 47054
  • by ~xyz
  • 1165 dni temu

miałam zaszczyt poznać Panią Hannę Śleszyńską osobiście.jęst to bardzo miła i serdeczna osoba a do tego nie ma mani wyższości,jak twz gwiazdy,choć nią jest.ma ogromny i wszechstronny talent ,zarówno aktorski i wokalny.jest osoba kontaktową i potrafi rozsmieszyć do łez,a wiem co mówię.


Temat ID: 47054

Czy Czubaszek mówiła o Wyskrobanych przez nią dzieciach? Bo swego czasu się tym chełpiła.


Temat ID: 47054

[quote=~Polak Mały][quote=~ciekawy] W mojej skromnej opinii kościół polskości nie jest do niczego potrzebny. Każda religia to wg. mnie ogłupiająca ideologia, a ja wolę mieszkać w kraju mądrych obywateli, a nie piewców zabobonów. Oczywiście prywatnie każdy ma prawo modlić się do takiego bożka do jakiego uważa. Ale na poziomie państwowym religia to niepotrzebny ogranicznik, nie mówiąc o wprowadzeniu do świadomości publicznej "czwartej władzy". [/quote] Jedna z najmądrzejszych wypowiedzi na tym forum od lat... Zgadzam się w 100, nie w 200%![/quote] Jak żyje takich głupot nie czytałem.


Temat ID: 47054

[quote=~ciekawy] W mojej skromnej opinii kościół polskości nie jest do niczego potrzebny. Każda religia to wg. mnie ogłupiająca ideologia, a ja wolę mieszkać w kraju mądrych obywateli, a nie piewców zabobonów. Oczywiście prywatnie każdy ma prawo modlić się do takiego bożka do jakiego uważa. Ale na poziomie państwowym religia to niepotrzebny ogranicznik, nie mówiąc o wprowadzeniu do świadomości publicznej "czwartej władzy". [/quote] Jedna z najmądrzejszych wypowiedzi na tym forum od lat... Zgadzam się w 100, nie w 200%!


Temat ID: 47054

a czemu nie ma zdjec z widowni?


Temat ID: 47054

[quote=~MARGOT]jakoś nie zauważyłam nawału kultury narodowej przez ostatnich naście lat w dominującym nurcie prezentowanym przez polskie i polskojęzyczne media lub instytucje kultury. [/quote] Nie zauważyłaś, ponieważ najwyraźniej traktujesz kulturę narodową jako coś skostniałego, coś co nie ma prawa się rozwijać, wzbogacać. I tutaj właśnie konstytuuje się spór między nami. [quote=~MARGOT] Nic na to nie poradzisz drogi Ciekawy, że polskość zawsze związana była z kościołem katolickim.[/quote] To prawda, ale to nie oznacza, że tak być musi zawsze i że zawsze tak będzie. W mojej skromnej opinii kościół polskości nie jest do niczego potrzebny. Każda religia to wg. mnie ogłupiająca ideologia, a ja wolę mieszkać w kraju mądrych obywateli, a nie piewców zabobonów. Oczywiście prywatnie każdy ma prawo modlić się do takiego bożka do jakiego uważa. Ale na poziomie państwowym religia to niepotrzebny ogranicznik, nie mówiąc o wprowadzeniu do świadomości publicznej "czwartej władzy". [quote=~MARGOT] Gdzie, kto i kiedy narzuca ci wyłącznie ducha katolicko- narodowego ? [/quote] Być może nie zauważyłaś politycznego parcia do takich zmian w kraju. I być może nie zauważyłaś jak radośnie to parcie podchwycili niektórzy przedstawiciele kościoła katolickiego. [quote=~MARGOT] Kto was tak nastraszył? Czego wy słuchacie - lewacko liberalnych mediów? [/quote] Czyli których?


Temat ID: 47054

jakoś nie zauważyłam nawału kultury narodowej przez ostatnich naście lat w dominującym nurcie prezentowanym przez polskie i polskojęzyczne media lub instytucje kultury. Dominował raczej nurt prześmiewczy, lekceważący w stosunku do polskiej historii i polskich mitów. Kultura równała się ,żeby było śmieszno, przyjemnie, lekko w odbiorze, bezrefleksyjnie Nic na to nie poradzisz drogi Ciekawy, że polskość zawsze związana była z kościołem katolickim, który jest wrośnięty w polską kulturę i tradycję niepodległosciową. Jeszcze w latach 80 tego co poniżej pewnie byś nie powiedział. Gdzie, kto i kiedy narzuca ci wyłącznie ducha katolicko- narodowego ? Kto was tak nastraszył? Czego wy słuchacie - lewacko liberalnych mediów? śpijcie przy zapalonym świetle:)))


Temat ID: 47054
  • by ~mix
  • 1167 dni temu

[quote=~Ojijojiioojjjj]Ty ups. o co Ci chodzi? Jakaś nerwica się ujawniła po co te teksty :boks::boks:[/quote] Przepraszam,ale niektóre komentarze potrafią wyprowadzić z równowagi.


Temat ID: 47054

[quote=~Margot]Ciekawy - co masz przeciwko kulturze narodowej?[/quote] W zasadzie nic. Dopóki ktoś nie próbuje mi narzucić postrzegania świata, w którym żyję, wyłącznie w duchu katolicko-narodowym. [quote=~Margot]Co to jest tak zwana kultura narodowa?[/quote] Zwrotu "tak zwana" użyłem z prostej przyczyny - nie jest łatwo zdefiniować czym jest owa kultura narodowa, ponieważ to co dla jednych jest częścią kultury narodowej, dla innych nie ma prawa być z nią utożsamiane. W ostatnim czasie dwie partie w sejmie mają duże parcie na używanie różnych odmian terminu "narodowy", również w dziedzinie kultury. Pytanie, kto i z jakiego tytułu, ma prawo mówić, a potem narzucać innym co jest "narodowe", a co nie, co jest dobre dla polskiej kultury, a co nie? Pisząc o "tak zwanej kulturze narodowej" miałem na myśli forsowane ostatnio mocno katolickie i lekko nacjonalistyczne spojrzenie na polską kulturę, które z mojego punktu widzenia dość mocno ogranicza ludzką percepcję i ludzkie możliwości intelektualne. W moim odczuciu osoby, które miały wczoraj swoje recitale, jak najbardziej swoją twórczością i dorobkiem wpisują się w polską kulturę narodową, są jej częścią i jej współtwórcami zarazem. Ale wiem, że nie wszyscy będą podzielać to zdanie. I co z tym zrobić? [quote=~Margot]Nie rozumiem takich wycieczek.[/quote] Wiesz, jak generalnie wielu rzeczy ostatnio nie rozumiem, choć bardzo się staram.


Temat ID: 47054

Ciekawy - co masz przeciwko kulturze narodowej? Co to jest tak zwana kultura narodowa? Nie rozumiem takich wycieczek.


Temat ID: 47054

Ty ups. o co Ci chodzi? Jakaś nerwica się ujawniła po co te teksty :boks::boks:


Temat ID: 47054

[quote=~Paweł]Na prawdę nie ma już kogo zaprosić? Tyle ludzi, a nie ma człowieka.[/quote] Nie martw się. Już niedługo będą zapraszani wyłącznie przedstawiciele tzw. kultury narodowej. Każdy prawdziwy Polak-katolik będzie usatysfakcjonowany.


Temat ID: 47054

Na prawdę nie ma już kogo zaprosić? Tyle ludzi, a nie ma człowieka.


Temat ID: 47054

[quote=~Ozjasz Goldberg]Ojciec pani Magdy Umer to brat rodzony Adama Humera (Edward), obydwaj przed II wojną należeli do komunistycznych partii Polski i Ukrainy, które miały na swoich sumieniach zamachy terrorystyczne na pracownikach urzędów państwowych i administracji państwowej II RP oraz na żołnierzach oficerach Wojska Polskiego, należał również do niemieckiej organizacji (Adam Humer) „Funk” oraz do ukraińskiej partii komunistycznej. Ojciec pani Magdy Umer był funkcjonariuszem informacji wojskowej we wojsku ludowym, on również miał na swoim sumieniu życie wielu Polaków, tak jak jego brat zwyrodnialec, który sam katował Polaków w czasie przesłuchań. Ich ojciec Wincenty Humer został zabity z wyroku Polskiego Państwa Podziemnego po wojnie za to co robił przed wojną, a przede wszystkim za to co robił po wojnie – z ramienia PPR-u przeprowadzał w tamtych rejonach gdzie cała ta rodzinka mieszkała reformę rolną. Wyrok wykonano na nim w dniu 31 maja 1946 r. został zabity w Kmiczynie. To samo dotyczyło Adama Humera i Edwarda (H)Umera jego rodzonego brata, na których były również wydane wyroki śmierci przez PPP tylko nie zdążono ich wykonać, a to wszystko działo się w okolicach Tomaszowa Lubelskiego ich dwie siostry też uciekły z okolic Tomaszowa Lubelskiego, były propagandzistkami PPR-u na tamtych terenach. Problem polega na tym, że pani Magda Umer we wszystkich swoich oświadczeniach na ten temat, oznajmiała że nie miała nic wspólnego z ubecją/esbecją ani z samym Adamem Humerem co jest oczywiście haniebnym kłamstwem. Pani Magda należała do Krzywego Koła, była uczennicą licem im. Gottwalda, do którego w tamtych czasach mogli uczęszczać tylko dzieci, ubeków i partyjniaków, nikt inny. Natomiast pan Edward (H)Umer za swoje zbrodnie nie poniósł żadnej kary, (…) sam Adam Humer dostał za swoje zbrodnie dokonane na narodzie polskim siedem lat więzienia, to jedyny komunistyczny zbrodniarz, który tak naprawdę poniósł jakąkolwiek karę w Polsce po 1989 roku za swoje zbrodnie dokonane na narodzie polskim zaraz po wojnie, być może z tego powodu, że nie miał korzeni żydowskich. Humerowie mieli pochodzenie niemieckie, mieli tylko żony żydówki stąd może ten wyrok dla niego, zresztą w połowie odsiadki został wypuszczony z więzienia z powodu złego stanu zdrowia. Nigdy za swoje zbrodnie Adam Humer nikogo nie przeprosił i nie wyraził za to swojej skruchy. To samo dotyczy Magdy Umer, która nigdy nie przeprosiła Polaków za to co robił jej ojciec oraz jej stryj.[/quote] Żal ci du.. ściska, że ta pani coś w życiu osiągnęła (w przeciwieństwie do ciebie)?


Temat ID: 47054

Fajnie, że coś się dzieje. Szkoda tylko, że niektórzy grzebią w życiu innych. Ludzie trzeba mieć bardziej otwarty umysł i nie oceniać postępowania innych ..... bo nigdy nie wiadomo dlaczego ktoą podjął taką a nie inną decyzję....Kochani kazać przepraszać komuś za swojego dziadka to już chyba lekka przesada przechodząca w może paranoję:)


Temat ID: 47054

[quote=~pp]Kundlom forumowym wystarczy nawet info o wydarzeniu kulturalnym w Kutnie. Co za miasto prostaczkow i wiecznych malkontentow. Ozjasz. Poza tym wszyscy zdrowi? Jak sobie wyobraze twoja radoche ze bedziesz mogl swoje wypociny na forum pokazac to az mi cie zal... PS. Swietnie ze w Kutnie coraz wiecej takich wydarzen. Tak trzymac![/quote] A czy ten tekst to wypociny czy też nie? :-)


Temat ID: 47054
  • by ~pp
  • 1167 dni temu

Kundlom forumowym wystarczy nawet info o wydarzeniu kulturalnym w Kutnie. Co za miasto prostaczkow i wiecznych malkontentow. Ozjasz. Poza tym wszyscy zdrowi? Jak sobie wyobraze twoja radoche ze bedziesz mogl swoje wypociny na forum pokazac to az mi cie zal... PS. Swietnie ze w Kutnie coraz wiecej takich wydarzen. Tak trzymac!


Temat ID: 47054

...oświadczam,że jeżeli usłyszę lub przeczytam jeszcze podobne dygresje skieruję sprawę do prokuratury,bo nie pozwolę na następne oszczerstwa i zastraszanie!!!!!!!!!


Temat ID: 47054

"widać same gwiazdy"-nigdy nie czytałam wywiadu Czubaszek dla "Wprost" i nie w mojej kompetencji jest oceniać jej wypowiedzi i jej czyny.wiem jedynie,że człowiek dorosły sam decyduje o tym co dla niego w danej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem a Konwencja Praw Człowieka jemu to gwarantuje.Nigdy nie odważyłabym się publicznie skrytykować takiego człowieka.Z tego co się orientuję to Czubaszek jest kobietą urodzoną we wczesnym PRL-u a wtedy były inne ustawy i nie działała wbrew obowiązującego wówczas prawa.Nie wiem czy Czubaszek lubi dzieci,mogę powiedzieć jedynie o sobie, ja dzieci swoje KOCHAM,drżę i płaczę jak dzieje im się krzywda,bo z daleka wyczuwam,że ktoś knuje przeciwko nim paskudną intrygę. Dodać muszę,że ktokolwiek czyni żle i są na to twarde dowody,to jest na to kodeks karny i sąd.


Temat ID: 47054

Przypomnijmy, że Czubaszek przyznała się do dwóch aborcji. Do dzisiaj twierdzi, iż nie żałuje tego. „Teraz, gdybym miała 20 lat i bym zaszła w ciążę, to też bym to zrobiła” – powiedziała dla „Wprost”. Czubaszek nie ukrywa, że nie lub dzieci. „Od dziecka nie lubiłam dzieci. Jak słyszę ‘cud narodzin’, to myślę sobie, czy jak myszka mała tak się rodzi, to też jest cud” – mówi.


Temat ID: 47054

Gratulacje dla fotografa, świetne zdjęcia


Temat ID: 47054

Ojciec pani Magdy Umer to brat rodzony Adama Humera (Edward), obydwaj przed II wojną należeli do komunistycznych partii Polski i Ukrainy, które miały na swoich sumieniach zamachy terrorystyczne na pracownikach urzędów państwowych i administracji państwowej II RP oraz na żołnierzach oficerach Wojska Polskiego, należał również do niemieckiej organizacji (Adam Humer) „Funk” oraz do ukraińskiej partii komunistycznej. Ojciec pani Magdy Umer był funkcjonariuszem informacji wojskowej we wojsku ludowym, on również miał na swoim sumieniu życie wielu Polaków, tak jak jego brat zwyrodnialec, który sam katował Polaków w czasie przesłuchań. Ich ojciec Wincenty Humer został zabity z wyroku Polskiego Państwa Podziemnego po wojnie za to co robił przed wojną, a przede wszystkim za to co robił po wojnie – z ramienia PPR-u przeprowadzał w tamtych rejonach gdzie cała ta rodzinka mieszkała reformę rolną. Wyrok wykonano na nim w dniu 31 maja 1946 r. został zabity w Kmiczynie. To samo dotyczyło Adama Humera i Edwarda (H)Umera jego rodzonego brata, na których były również wydane wyroki śmierci przez PPP tylko nie zdążono ich wykonać, a to wszystko działo się w okolicach Tomaszowa Lubelskiego ich dwie siostry też uciekły z okolic Tomaszowa Lubelskiego, były propagandzistkami PPR-u na tamtych terenach. Problem polega na tym, że pani Magda Umer we wszystkich swoich oświadczeniach na ten temat, oznajmiała że nie miała nic wspólnego z ubecją/esbecją ani z samym Adamem Humerem co jest oczywiście haniebnym kłamstwem. Pani Magda należała do Krzywego Koła, była uczennicą licem im. Gottwalda, do którego w tamtych czasach mogli uczęszczać tylko dzieci, ubeków i partyjniaków, nikt inny. Natomiast pan Edward (H)Umer za swoje zbrodnie nie poniósł żadnej kary, (…) sam Adam Humer dostał za swoje zbrodnie dokonane na narodzie polskim siedem lat więzienia, to jedyny komunistyczny zbrodniarz, który tak naprawdę poniósł jakąkolwiek karę w Polsce po 1989 roku za swoje zbrodnie dokonane na narodzie polskim zaraz po wojnie, być może z tego powodu, że nie miał korzeni żydowskich. Humerowie mieli pochodzenie niemieckie, mieli tylko żony żydówki stąd może ten wyrok dla niego, zresztą w połowie odsiadki został wypuszczony z więzienia z powodu złego stanu zdrowia. Nigdy za swoje zbrodnie Adam Humer nikogo nie przeprosił i nie wyraził za to swojej skruchy. To samo dotyczy Magdy Umer, która nigdy nie przeprosiła Polaków za to co robił jej ojciec oraz jej stryj.


Temat ID: 47054

[quote=~Kutnianin]Jak na Kutno to prawdziwe wydarzenie.[/quote] Też byłem, też mi się podobało, ale nie przesadzajmy - co rok w Kutnie jest co najmniej kilkanaście wydarzeń na podobnym poziomie spośród kilkudziesięciu, które są organizowane. Nie piszę tego w sensie negatywnym, ale pozytywnym.


Temat ID: 47054

To był cudowny wieczór w KDK. Jak na Kutno to prawdziwe wydarzenie. Piękna muzyka i znakomite teksty/rozmowy. Coraz częściej w KDK można naprawdę kulturalnie wypocząć. Dziękuję!


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*