Inwestorzy pukają do strefy

Prawie 6 tys. osób pracuje w dzielnicy Przemysłowej Sklęczki, z tego ponad 1200 jest zatrudnionych w Podstrefie Kutno. Prezydent Zbigniew Burzyński twierdzi, że liczba ta może się w tym roku zwiększyć, bo kolejne firmy otrzymują zezwolenia na działalność, poza tym zakupem działek zainteresowani są nowi inwestorzy.

- W tej chwili mamy dwóch, no może trzech potencjalnych inwestorów. Od lipca zmienią się zasady pomocy publicznej dla firm. Będzie można uzyskać 35 proc. zwrotu poniesionego wkładu własnego a nie 50 proc., tak jak jest teraz. Wszyscy chcą zdążyć do końca czerwca. Niestety wolne działki nam się powoli kończą - mówi Zbigniew Burzyński.

Przypomnijmy, że nie tak dawno zezwolenia na działalność w kutnowskiej strefie otrzymały dwie firmy - Weidenhammer (opakowania) oraz Star Fitness (sprzęt do ćwiczeń). W sumie mają zatrudnić co najmniej 50 osób.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


31 komentarzy

Temat ID: 40807

[quote=~rukol.]Pini Polonia i ten Pini hamburger to obozy pracy,za nadgodziny nie wypłacają pieniędzy,Kierownicy tylko mordą krzyczą to same buraki !!!Na produkcji i na magazynach to cwaniaki na niczym się nie znają bez doświadczenia zawodowego, KIEROWNICY W PINI POLONIA TO CWANIACKI MARGINES! Bez wykształcenia !!ZOSTAJĄ KIEROWNIKAMI ZA PODPIERDALANIE PRACOWNIKÓW I SAMYCH SIEBIE NAWZAJEM!!!!!:gada2::gada2::orator:[/quote] masz racje, sami kierownicy robia przekrety na wysylaniu np. toru do klienta, zwlaszcza niejaki mc donalds ze swiezego, uklady z .... kazdy wie, a Wloch przymyka na oczy?, czy moze nie wie? zwariowany zaklad.dyrektorka przyszla od dudy, bo tam narobila przekretow teraz robi w pini.a doswiadczenie zawodowe to kierownicy maja, w wyzywaniu pracownikow, bedzie konkurs to na pewno wygraja. szkoda slow, tyle osob pisze i zadnego efektu nie ma.


Temat ID: 40807

Chłopaki , no co wy co kilka tygodni ten sam tytuł? To ja dam ten sam komentarz: inwestorzy pukają się w głowę :)


Temat ID: 40807

50 osób zatrudnią , a ok. 300 zwolnią (TEVA)


Temat ID: 40807

KUTNO UMIERA.


Temat ID: 40807

1200 osob zastrudnionych w strefie....czym ten wasz prezydent sie chwali, w czasach swietnosci to tyle praktycznie zatrudnial miflex, w ktorym on pracowal to powinien wiedziec, chodz nie wiem czy ciagle nie jest na liscie plac, bo zanim zaczol wykonywac obwiazki na urzedzie to chyba byl tam zatrudniony, wiec podczas trwania kadencji chyba jest taki przepis ze gola pensje mu placa i utrzymuja na etacie, a jest juz jak dobrze licze trzecia wiec sie pare latek usklada, 1200 osob to jest zenada i kpina zeby tym sie chawilic, nijak to sie ma do zakladow takich jak miflex wlasnie, kraj, odlewnia, polfa, otworzy sie kolejna firemka ktora zatrudni 50 osob, a ulgi z tytulu dzialania w strefie bedzie miec kilka lat. Ja nie wiem kto tym cyrkiem rzadzi, lepiej bylo rodzime zaklady wspierac, zeby nie upadly i nie zostaly sprzedane po cenie zlomu, a nie teraz promowac obcy kapital


Temat ID: 40807

Ukraińców to w PINI uwielbiają ,szanują lepiej niż polaków!!!!!!!:gada2:


Temat ID: 40807

Pini Polonia i ten Pini hamburger to obozy pracy,za nadgodziny nie wypłacają pieniędzy,Kierownicy tylko mordą krzyczą to same buraki !!!Na produkcji i na magazynach to cwaniaki na niczym się nie znają bez doświadczenia zawodowego, KIEROWNICY W PINI POLONIA TO CWANIACKI MARGINES! Bez wykształcenia !!ZOSTAJĄ KIEROWNIKAMI ZA PODPIERDALANIE PRACOWNIKÓW I SAMYCH SIEBIE NAWZAJEM!!!!!:gada2::gada2::orator:


Temat ID: 40807

~Nick Pracować, a dostać pracę to dwie różne kwestię. Z tym drugim jest pewien problem skoro na jedno miejsce przypada kilkanaście cv. Jeśli ktoś ma pracę i nie jest kompletnym idiotą, który nie podchodzi do tego na poważnie, to oczywiście, że stara się ją utrzymać. Rurkowce na zasiłkach też się zdarzają, ale bez przesady. Jest to margines.


Temat ID: 40807

Co do tego gdzie takiej pracy szukac ? porejestrujcie sie ludzie na takich posrtalach jak np. Pracuj.pl itp wiekszosc firm woli taki sposob rekrutacji.Skladaja zapotrzebowanie i ogloszenie do wlacicieli portali po czym portale te same dosylaja im cv i oferty dokladnie w takiej formie jakiej oczekuje "wasz przyszly pracodawca".Kto szuka ten znajdzie a plakac potrafi kazdy


Temat ID: 40807
  • by ~mig
  • 1856 dni temu

[quote=~jeden z optymistów]Do: milutkiej, Kaski,~ddreportera,koli, bodzia, mieszkańca i borysa jak jesteście tacy mądrzy to pokażcie na co Was stać. Załóżcie firmy, zatrudnijcie setki lub tysiące ludzi z Kutna i pokażcie jak prowadzi się biznes. Dajcie płace chociaż po 2.000zł brutto i przestańcie pisać te mądrości. Wymagać to jest najprościej, ale dać coś od siebie to już jest trudniej. Osobiście cieszę się, że na strefie powstają nowe firemki i coś się dzieje. Pozdrawiam optymistów a malkontentom życzę zadry w du..ie to może zaczną chodzić i coś robić.[/quote] Nadzieja matką głupich!no dzieje sie cos ale i tak cie nie ptzyjma


Temat ID: 40807
  • by ~xy
  • 1856 dni temu

to czy miejsca pracy w strefie są dla mieszkańców Kutna to widać nie tylko w Pini Polonia ale też w Pini Hambugrer, coraz więcej ukraińców tam pracuje w tym mamy nową panią kierownik też ukrainke.


Temat ID: 40807

Do: milutkiej, Kaski,~ddreportera,koli, bodzia, mieszkańca i borysa jak jesteście tacy mądrzy to pokażcie na co Was stać. Załóżcie firmy, zatrudnijcie setki lub tysiące ludzi z Kutna i pokażcie jak prowadzi się biznes. Dajcie płace chociaż po 2.000zł brutto i przestańcie pisać te mądrości. Wymagać to jest najprościej, ale dać coś od siebie to już jest trudniej. Osobiście cieszę się, że na strefie powstają nowe firemki i coś się dzieje. Pozdrawiam optymistów a malkontentom życzę zadry w du..ie to może zaczną chodzić i coś robić.


Temat ID: 40807

6 tys osob. tyle co kiedyś w 2 zakładach w Kutnie:D:D


Temat ID: 40807

Proszę o spowodowanie otwarcia przejazdu kolejowego na ulicy Grunwaldzkiej. Dużo łatwiej będzie nam dojeżdżać do pracy i do domu.


Temat ID: 40807

Ludzie z Kutna i powiatu którzy tak tu mendza na firmy, to glaby tylko narzekający i żądający. Nygusy, obiboki i lenie. Ci którzy pracują w strefie i sa z Kutna pracują i nie pier...... Głupot. W firmie której pracuje, jest kilku ze wsi okolicznych a reszta z Kutna. Wiec debile którzy tu szczekają. Może by sie w końcu zamknęli.


Temat ID: 40807

Nawet z łowicza przyjeżdzają i nie mają pojęcia


Temat ID: 40807
  • by ~Pod
  • 1856 dni temu

to powiekszyc strefe ekonomiczna o 6 , 7 działek. Na co czekacie,okres oczekiwania jest długi.Teren jeszcze jest przy drodze krajowej 92


Temat ID: 40807

Uwaga kampania wyborcza ruszyła. Może więcej konkretów Panie Prezydencie. Na ilu tych etatach pracują ludzie z Kutna lub nawet z Powiatu? To powinno być główne kryterium oceny. Ile kosztuje miasto utrzymanie Strefy, a precyzyjnie obsługa pewnych spółek przetwórstwa mięsa? Ile kosztowało, kosztuje i będzie kosztowało dostosowanie infrastruktury i usuwanie skutków oddziaływania na środowisko tych spółek? O ile spadła wartość okolicznych gruntów i możliwych inwestycji z uwagi na powstanie tych Spółek? Ile jest wpływów do budżetu miasta, a ile wydatków związanych z tworzeniem i utrzymaniem tej strefy? Czy istnienie strefy zależy i w jakimś stopniu od władz miasta? Czy istnienie strefy zależy w całości od polityki strefy łódzkiej? Ile z tych firm pozostanie w strefie jeśli tylko zmieni się koniunktura rynkowa w Polsce i zaczną płacić podatki jak inne polskie przedsiębiorstwa? I najważniejsze pytanie. Ile jeszcze kadencji zamierza Pan Być Prezydentem? Dla czystej przyzwoitości powinniśmy to jako wyborcy wiedzieć. Nawet Prezydent RP może być tylko 2 kolejne kadencje – ciekawe dlaczego? Innych pytań nie dotyczących strefy nie zadaję mimo że mam ich sporo. Np. o Pana ostatnie szumne inicjatywy w sprawie TEVY. Dla wyjaśnienia nie mam aspiracji politycznych czy samorządowych po prostu irytuje mnie obłuda i zakłamanie.


Temat ID: 40807

Dwie firmy zatrudnią 50 0sób.Z Kutna będzie firma ochroniarska i dwie sprzątaczki .Reszta to przyjezdni.Brawo p.Burzyński.To jest sposób na bezrobocie


Temat ID: 40807

Narzekacie na strefę a spróbujcie odwrócić myślenie. Pomyślcie co by było gdyby nawet tylko 3-4 tys. ludzi pozostawało w Kutnie bez tej pracy która jest w strefie. Miasto by umierałoi nawet Biedronka nie chciałaby się tu pojawić.


Temat ID: 40807

Jeśli ktoś nie potrafi nic robić to ani w strefie ani poza pracy nie znajdzie. Rozumiecie szaraczki.


Temat ID: 40807
  • by ~TIK
  • 1857 dni temu

[quote=~lipa]Niedługo wybory, czas na promocję ha ha , żenada!!!![/quote] Dokładnie. Pan Prezydent ma spore plecy i oddanych ludzi którzy dbaja o jego wizerunek i promocje przed wyborami. Gratuluje. Ciekawe kiedy sie pan na nich przewiezie.


Temat ID: 40807

Niedługo wybory, czas na promocję ha ha , żenada!!!!


Temat ID: 40807

Ile osób z Kutna pracuje w strefie?????gdzie były informacje o rekrutacji????ŻENADA!!!!


Temat ID: 40807

do pp .... jak taki/a mądry/a jesteś to powiedz gdzie mam złożyć cv by dostać pracę . Posiadam kwalifikacje tyle ,że nie pracowałam w Kutnie, tylko dojeżdżam do Łodzi . Moje zostawione cv w różnych zakładach na strefie zostały bez odzewu. A poza tym o jakich Ty kwalifikajach mówisz ? Jakie trzeba mieć by pracować na produkcji ?


Temat ID: 40807

Fakt jest jeden chwalimy się osiągnięciami, i inwestycjami. Ze wskaźników piękne dane a informacje o pracy jesli się ukazują to wtedy, gdy stanowisko jest już "zaklepane" po znajomości.


Temat ID: 40807
  • by pp
  • 1857 dni temu

[quote=~ddreporter]A ile z tych 6 tys osób pracuje z Kutna... zapewne garstka... w końcu to naszemu miastu te zakłady powinny dawac pracę.[/quote] Jak ludzie z Kutna nie spełniają wymogów to czemu się dziwić?


Temat ID: 40807

czym się pan prezydent chwali,ja żyję w pobliżu jednej z tych firm ( obozów pracy).gdzie wasze kontrole,co macie do powiedzenia,nic.zalewają gnojówą cały powiat tego nie widzicie.moje gratulacje ,więcej takich sukcesów.może gdyby jeden z takich transportów wyleli na piotra skargi toby pan zrozumiał swój sukces.POZDRAWIAM ,NIEDŁUGO WYBORY.


Temat ID: 40807

A ile z tych 6 tys osób pracuje z Kutna... zapewne garstka... w końcu to naszemu miastu te zakłady powinny dawac pracę.


Temat ID: 40807

co to jest 50 osób na 2 zakłady, śmiechu warte, w jednym minimum 100 osób być powinno. Nigdy nie ma ogłoszeń dla pracowników biurowych i produkcji, może czasem 1 się trafi a zakład i tak ma zatrudnionych już mnóstwo osób, dziwne zawsze tak jest. Ciekawe skąd inni wiedzą gdzie składać cv jak trwa jeszcze budowa.


Temat ID: 40807

tyle dużych zakładów a zatrudniają po kilka osób - porażka ... w Łodzi jak jest duży zakład to zatrudnia więcej ludzi a nie po kilka jak u nas w Kutnie. A tak swoją droga tyle zakładów a ja jeszcze nie widziałam żadnego ogłoszenia od tych pracodawców o zatrudnieniach no może oprócz pini i jakiś pojedyńczych zakładów (choć i te pojedyńcze zkłady szukają spcjalistów typu automatyk czy elektryk ) a pytam się gdzie ogłoszenia na pracowników produkcji ? zapewne wszystko idzie po znajomościach przykre.... a także przykre ,że już się kończą działki pod inwestycje czyli tyle ha tyle zakładów a jestem ciekawe ile tam ludzi pracuje ....>?>?>?>?>?>?>?


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*